Сайт «Позакону» (ПЗ) спробує з’ясувати, чи законно виконавчий комітет Тернопільської міської ради розпочав перевірки підприємців.

Сайт «Позакону» (ПЗ) спробує з’ясувати, чи законно виконавчий комітет Тернопільської міської ради розпочав перевірки підприємців.

Нещодавно у пресі з’явилася новина про те, що управління економіки, промисловості та праці виконкому Тернопільської міської ради провело перевірки тернопільських підприємств з питань дотримання трудового законодавства (72 перевірки станом на 05.07.2017).

Водночас, на сайті Державної служби України з питань праці опубліковано інформацію про службові посвідчення інспекторів праці станом на 13.07.2017.

Як попередньо з’ясовано адміністратором сайту «ПЗ», на території Тернопільської області ніхто крім інспекторів управління Держпраці у Тернопільській області таких посвідчень не отримував, а отже, згідно п. 3 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. №  295,  повноважень на такі перевірки не має.

Таким чином, якщо управління економіки, промисловості та праці виконкому Тернопільської міської ради виконає вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації, то уже 20.07.2017 «ПЗ» отримає відповідь і  поділиться із читачами інформацією про те, яким чином на Тернопільщині проводяться перевірки законодавства про працю, і чи дотримуються вимоги закону самими перевіряючими.